Καλωσορίσατε στην καινούργια ιστοσελίδα του σχολείου μας του 49ου Γυμνασίου Αθηνών και στην ολοκαίνουργια ηλεκτρονική εφημερίδα του σχολειού μας.

Μετά το καυτό καλοκαίρι που πέρασαν όλοι οι έλληνες (κατάκτηση Euro 2004, Ολυμπιακούς αγώνες και Παραολυμπιακούς) γυρνάμε στην normal ζωή δηλ. σχολείο φροντιστήριο, και με την ελπίδα να έρθουν τα Χριστούγεννα. Αλλά να μην παραπονιόμαστε θα έχουμε τις εκδρομές μας όπως αυτήν των Παραολυμπίακων αγώνων που πήγαμε σχεδόν όλα τα σχολεία των Αθηνών και όχι μόνο! Ε, και εμείς δεν υπήρξαμέ εξαίρεση και πήγαμε. (Πιο κάτω θα βρείτε πολλές φωτογραφίες μας.)

Επισκεφτήκαμε το περίφημο γήπεδο στίβου Καλατράβα, Ολυμπιακό στάδιο (38047 bytes) το γήπεδο μπάσκετ και το κλειστό κολυμβητήριο.

Απολαύσαμε θέαμα, συγκίνηση και θαυμασμό για τους έλληνες αθλητές και για τους ξένους αθλητές μας.

Θα ήθελα να αναφέρω ακόμα και την στεναχώρια για τους άτυχους μαθητές που σκοτώθηκαν ή τραυματίστηκαν στο λεωφορειακό δυστύχημα στο πέταλο του Μαλιακού. Ήταν κρίμα να χαθούν ζωές με τέτοιο φριχτό θάνατο.

Ελπίζω να σας άρεσε η πρώτη σελίδα από την καινούργια μας ηλεκτρονικής εφημερίδας. Πιο κάτω θα βρείτε μερικές φωτογραφίες από τους Παραολυμπιακούς.

Χρυσό στην κολύμβηση- Τηγανίδης (47523 bytes)        Σήκωσέ το (43252 bytes)        Μαθητές της Γ' στους Παραολυμπιακούς  (68789 bytes)       Στάδιο Φαλήρου(37454 bytes)

Συντάκτης και φωτογράφος Αθανάσιος Αποστολάκης -  Γ1