ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ 2021-2022

Συμμετοχή στο Πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής του «Κάνε Μία Ευχή Ελλάδας». Οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων αγόρασαν 300 Αστέρια της Ευχής για να υλοποιηθούν οι ευχές παιδιών που πάσχουν από πολύ σοβαρές ασθένειες και έστειλαν μηνύματα αγάπης στα παιδιά του «Κάνε Μία Ευχή».

Συλλογή τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για το «Χαμόγελο του Παιδιού». Οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων με τη στήριξη των γονέων τους συγκέντρωσαν μεγάλη ποσότητα τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης που παραδόθηκαν στο «Χαμόγελο του Παιδιού» τη Δευτέρα, 13 Δεκεμβρίου 2021.

Συμμετοχή στη Δράση της Δ.Δ.Ε. Α’ Αθήνας «Θέλω να σου χαρίσω ένα βιβλίο». Οι μαθητές/τριες και των τριών τάξεων του Σχολείου χάρισαν περίπου 200 βιβλία που θα διατεθούν σε Ογκολογικά Νοσοκομεία και Ξενώνες. Η παράδοση των βιβλίων έγινε στη Δ.Δ.Ε. Α’ Αθήνας την Πέμπτη,9 Δεκεμβρίου 2021.

Για τη συμμετοχή του στις συγκεκριμένες Δράσεις το Σχολείο έλαβε Τιμητικούς Επαίνους από το «Κάνε Μία Ευχή Ελλάδας», από το «Χαμόγελο του Παιδιού» και από τη Δ.Δ.Ε. Α’ Αθήνας.